facebooktwitter-bird-logo-shape-in-a-squaregoogleinstagram

Kiralama Sözleşmesi

Madde 1.

VILLABOOKS veya VILLADVISER    Kişisel Veri Aydınlatma  Metni 

Myarge Mühendislik Turizm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından https://www.VILLABOOKS veya VILLADVISER   .comana websitesi ve yasal bağıl alt siteleri tarafından yeni pörtföy, villa bilgisi,ürün ve kampanyaların tanıtımı amacı ile tarafıma ticari elektronik ileti gönderilmesi MYARGE MÜHENDISLIK TURIZM BILGI TEKNOLOJILERI A.Ş.ile paylaşmış olduğum veya ilerleyen dönemlerde paylaşacağım telefon ve eposta ve mobil uygulamalar aracılığıyla adresimin kullanılmasına , iş bu iletişim araçları ile şahsımla iletişime geçilmesine,bu kapsamda paylaşmış olduğum bilgilerin MYARGE MÜHENDISLIK TURIZM BILGI TEKNOLOJILERI A.Ş. tarafından saklanmasına, kullanılmasına ve ticari elektronik iletinin içeriğinin ve gönderiye ilişkin diğer kayıtların gerektiğinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na sunulmak üzere kayıt altına alınarak saklanmasına onay veriyorum. İş bu Ticari Elektronik İleti izni https://www.VILLABOOKS veya VILLADVISER   .com/kisisel-veri-aydinlatma-metni  adresindeki “Kişisel veri Aydınlatma Metni”nin ayrılmaz bir parçasıdır.

 

Madde 2.

TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme ;  “Villayı ve/veya Apartı”  kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile  “Villayı ve/veya Apartı”  kiraya veren (bundan böyle  “VILLABOOKS veya VILLADVISER   ”  olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için  “Villayı ve/veya Apartı”  kiralanması amacı ile yapılmıştır. “https//:www.VILLABOOKS veya VILLADVISER   .com.tr ” ve “ https//:www.villadviser.com.tr ” internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan/dairelerimizden/apartlarımız”dan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış,  “VILLABOOKS veya VILLADVISER   ”  ‘ya, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin “villayı ve/veya apartı “terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

 

Madde 3.

REZERVASYON VE ÖDEME

“Villalarımıza ve/veya Apartlarımıza”  internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu, SMS, telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    , kiralamak istediğiniz Villa / Apart için kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli irtibat ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işleminizi yapar. VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    , Ön kiralama yapıldıktan sonra villa/apart/pansiyon için toplam ödenecek ücretin %30’unu kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde Villa / Apart için adınıza rezerve edilerek bekletir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, info@villabooks.com veya  info@villadviser.com  elektronik postalarımızdan veya Şirketimiz Myarge adına kayıtlı telefonlardan SMS ile tarafınıza bildirilir. Kaporanın 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT, veya sitelerimiz üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilir.Kapora teslimini alışımızı takip eden en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villa veya Apartın kiralama onayı gönderilir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın/ apartın adınıza rezerve edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    , müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta  başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villa veya Apart’ın  geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın/apartın   kontrolleri yapılıp, Villa / Apart için tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Yine VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    , müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın villa sahibi istegine bağlı olarak , sayfada yayınlanamak kaydı ile 500 TL/2500 TL arasında bir  hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa / Apart için tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta  giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.Hasar depozitosu verilmeden ev sahipleri misafir kabul etmemektedir.

Madde 4.

VİLLA ve APART lara  GİRİŞ / ÇIKIŞ kuralları

Rezervasyon başlangıç günü villa ve apart’ lara giriş saati, aksi belirtilmedikçe en erken 16.00’dır, en geç 20.00’dır. Müşteri ve beraberindeki misafirlerimiz, belirtilen saatler dışında villa ve apart’ lara giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villa ve apart’ lara bir gün sonra sabah en erken (09.00) da giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villa ve apart’ lara giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından ve benzeri problemlerden VILLABOOKS VEYA VILLADVISER   sorumlu tutulamaz. Bu konuda Ev Sahibi ve Acentamız mümkün olan gayreti gösterecek olup ,Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     bu gibi durumlarda sorumlu veya taraf değildir.Rezervasyon sonunda villadan/aparttan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, aksi belirtilmedikçe en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00 da müşterinin villayı veya apartı hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek VILLABOOKS veya VILLADVISER    ’nın her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır.İş bu bağlamda bu sözleşmenin seyahat dökümanında belirtilen net tarih aralığı için yapılmış tali (ev sahibinin rızası ile sınırlı ve sorumlu) bir sözleşme olduğu unutulmamalıdır.Bu yönü ile klasik kira kontratlarından ayrılmaktadır. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    ’ya 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile Villa / Apart için kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/aparttan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı veya apartı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

Madde 5.

VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ

“Villalarımıza ve/veya Apartlarımıza”  internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen Ücrete tabii ek kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    ’ya yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın   kapasite durumuna göre VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    ’ile Ev Sahibi nin uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    , müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villa ve apart’ lara giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villa ve apart’ lara misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    , misafirlerin villayı veya apartı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın    tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın    kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları iş bu sözleşme ve rezervasyon avans ödemesi yapmakla kabul etmiştir.Bu örnek sözleşme kiralama / rezervasyon öncesinde web sayfalarımızda açık olarak yayınlanmıştır.

Madde 6.

VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık Villa / Apart kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her gün havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villada herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, VILLABOOKS veya VILLADVISER   mülkten teknik olarak sorumlu değildir. Sorunun giderilmesine gönüllü olarak aracılık eder. Tüm villa ve apartların  havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın  bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villa ve apart’ lara girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki Villa / Apart için detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın  özelliklerini Villa / Apart için özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

 

Madde 7.

EVCİL HAYVAN

Aksi belirtilmedikçe “Villalarımıza ve/veya Apartlarımıza”  evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.

Madde 8.

İÇ MEKANLARDA SİGARA KULLANIMI


Villa ve Apartların tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.Sigara kullanımı sebebiyle oluşacak zararlardan müşteri sorumludur.

Madde 9.

FİYATLARIMIZ

İnternet sayfamızda belirtilen Villa / Apart için kiralama bedelleri günlük ve haftalıktır.

 Ön ödemeler banka hesaplarımıza havale , EFT , Güvenli Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilir.

 

 

Madde 10.

REZERVASYON , ÖDEME , İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, Villa / Apart için bedelinin ön ödeme miktarı (EFT,Havale ve Kredi Kartı ile “tek çekim veya taksitli”, Mail Order) ödeme yaptığınız andan itibaren, villa ve apart’ lara giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı iade edilmeyecektir.Ev Sahibi kontratları gereği bu bedel 3.taraflara ödenmiştir.İade edilmeyen bedel için tarafınıza fatura kesilecektir. Geriye kalan miktarı, villa ve apart’ lara giriş anında, Ev sahibine ödemeniz gerekmektedir.
Müşteri iptal talebini VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    ’ya yazılı olarak yapması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.

İptal durumlarında VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    , seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

Madde 11.

İptal Kondisyonları ;

a) Rezervasyon için gönderilen kapora İADE EDİLEMEZ tutardır.
b) Konaklama başlangıç gününden önceki 31. güne kadar yazılı İPTAL talep edilir ise, müşteri, toplam seyahat bedelinin %35’ini  ödemek zorundadır.
c) Konaklama başlangıcından önceki 30.gün ile konaklama başlangıcı günü arası Yazılı İptaller veya müşteriden kaynaklı konaklama hiç başlamaz ise müşteri konaklama bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, Villa / Apart için bedellerinin tamamını VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    ’ya ödemesi durumunda (EFT ile veya havale ile veya peşin olarak veya kredi kartı ile tek çekim halinde ) ödeme yaptığı andan itibaren villa ve apart’ lara 31 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %35 (yüzde otuzbeş) i yanacaktır. Geri kalan %65’i (altmış beş) bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %35’i (yüzde otuzbeş) Villa / Apart için sahibine ön ödeme olarak 3. Taraf ödemesi olarak Acentadan çıkmıştır.

Eğer rezervasyon iptali villa ve apart’ lara giriş tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villa ve apart’ lara giriş yapmaz iseniz ve villada/apartta/dairede hiç konaklama olmaz iseniz ödemiş olduğunuz toplam seyahat ücreti müşteriye (size) iade edilmez.
Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan her türlü masraf ve işlem bedelleri müşteriye iade edilecek tutardan kesilecektir.
Herhangi bir nedenle, Villa / Apart için rezervasyonunun VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir Villa / Apart varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Ayrıca bazı “Villalarımıza ve/veya Apartlarımıza”  özel (Villa / Apart için internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu “Villalarımıza ve/veya Apartlarımıza”  özel (Villa / Apart için internet detay sayfasında belirtilen; giriş tarihine 31 gün veya 60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar için) toplam villa/apart kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.
Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    , söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödememeye ve bu villa ve apart’ lara başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon veya sözlü bildirimlerle yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği yoktur. Rezervasyon iptalleri, VILLABOOKS VEYA VILLADVISER   ‘tarafına yazılı ulaştığı an itibari ile geçerlidir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa/apart ın iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa /apartın kullanılmamasından VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa ve dairenin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     ın bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

Madde 12.

HASAR DEPOZİTOSU

Her villanın/apartın  özelliğine göre farklı tutarlarda hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, villa ve apart’ lara giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/aparttan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villanın/apartın  demirbaşlarında bir hasar,eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile Villa / Apart için çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır. Bazı villalarımızda çıkış sırasında bulaşık bırakılması veya kabul edilir seviyenin üzerinde kirlilik , eşyaların yerlerinin değiştirilmiş olması durumunda Ev sahipleri hasar depozitosundan ,düzeltme bedeli kesmektedirler. Temel olarak hasar depozitosu , düzenli bir kullanıcının , villayı kendi evi gibi özenli kullanmasını tarif etmektedir. Anlaşmazlık durumunda çıkış anındaki durum fotograflar ile tespit edilmeli ve uzlaştırıcı taraf olarak Acentamıza acilen bildirilmelidir.

Madde 13.

YÜZME HAVUZLARI

Villalarımızın/apartlarımızın  Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı veya apartı kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girmemesi ve bu yüzden havuzu kullanamamasından VILLABOOKS VEYA VILLADVISER  ’ı kesinlikle sorumlu tutamaz. Villayı veya apartı kiralayacak olan müşteri, villayı veya apartı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nü telefonla arayıp bilgi almalıdır.

ISITMALI YÜZME HAVUZLARI hakkında uyarı

Her villanın/apartın   yüzme havuzlarında ısıtma sistemi yoktur. Isıtma sistemi var ise bu villanın/apartın   detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir. Bazıları ücretli bazıları ücretsizdir. Bu durum villanın/apartın havuz detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir. Isıtmalı yüzme havuzlarının su dereceleri 24 santigrat ile 28 santigrat arasında değişiklik göstermektedir. Kaplıca veya Ilıca vs. yerlerdeki gibi kaynar su veya çok sıcak su gibi kesinlikle beklenmemelidir. Villanızı kiralarken ve ısıtmayı ücretli olarak isterken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. Villayı bu şekilde (havuz ısıtmalı) kiralayan müşteri bu gibi durumlardan dolayı havuzu kullanamamasından VILLABOOKS veya VILLADVISER   sorumlu değildir. Ayrıca havuz ısıtmaları elektrik ile yapıldığından dolayı, elektrik idaresinden kaynaklanan elektrik kesintisi sebebiyle havuzun soğumasından VILLABOOKS veya VILLADVISER     sorumlu değildir.

Bölge havuzlarının ağırlıklı olarak hijyen ve temizlik için Klor ve benzeri kimyasallar kullandığını , Isıtmalı havuzlar başta olmak üzere, Isıtma  sonucu veya  doğal sartlar sonucu etkin maddenin alerjik reaksiyonlar oluşturmaması adına gerekli tebdir ve önlemlerin müşteri tarafından alındığı kabul edilmiştir.

Yine tüm villalarımız özel kullanıma tahsis edildiğinden Can kurtaran veya yardımcı personel villalarda yoktur. Müşteri ve beraberindeki misafirlerin havuz kurallarına uyması ve  gerekli tebdirlerin alınmasından müşteri sorumludur.

Özellikle Çocukların kesinlikle ebeveyn gözetiminde  havuzu kullanması ve 2-3 yaş gibi yeni yürümeye başlamış çocukların havuz bölgesine kontrolsüz ulaşmaması için tüm kapılar ve engellerin kapalı olduğundan lütfen emin olunuz .

Madde 14.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

VILLABOOKS veya VILLADVISER     ; villanın/apartın  belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villa ve apart’ lara girişte, bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından VILLABOOKS veya VILLADVISER     ‘a derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. VILLABOOKS veya VILLADVISER     bu talebi Villa / Apart için sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. VILLABOOKS veya VILLADVISER     , zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. VILLABOOKS veya VILLADVISER    , Villa / Apart için sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden Villa / Apart sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta  olabilecek yangın, hırsızlık , böcek sokması vb. olaylardan ve kazalardan VILLABOOKS veya VILLADVISER     sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villa ve apart’ lara ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan VILLABOOKS veya VILLADVISER     kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan/aparttan ayrıldıktan sonra, villada/apartta kaldığı süre içerisinde VILLABOOKS veya VILLADVISER     ‘ya bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

Madde 15.

FATURA – VERGİ

VILLABOOKS veya VILLADVISER     web sayfasında yayımlanan villa ve apartlar VILLABOOKS veya VILLADVISER    ’a ait yapılar değildir. Her villanın/apartın sahipleri farklı kişi veya kurumlardır.VILLABOOKS veya VILLADVISER    , kişi ve kurumların villalarını/apartlarını  müşteriye kiralamak için aracı kuruluşlardır İş bu sebep ile VILLABOOKS veya VILLADVISER    , sadece komisyon faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr Villa / Apart için sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Geri kalan miktar Villa / Apart için sahibinin sorumluluğundadır, bundan dolayı geri kalan miktarın faturasını Villa / Apart için sahibi keser. VILLABOOKS veya VILLADVISER   ,ev sahibi ile anlaştığı komisyon oranı kadar faturasını Müşteriye doğrudan keser. Müşterinin ödemiş olduğu toplam konaklama bedelinden olan farkı kısmını Ev sahibi keser. Konaklama sonrasında ,müşteri ödediği toplam rezervasyon tutarı kadar faturayı iki ayrı fatura ile elde etmiş olur. Rezervasyon iptallerinde iş bu sözleşmenin diğer maddelerinde belirtilen iade edilemez tutar için fatura müşteriye tahsil eden tarafca(ev sahibi veya acenta) kesilecektir.  

Madde 16.

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI

Müşteriler villayı/apartı ve bunlara ait donatıları, havuzu, bahçe mobilyalarını,kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde Villa / Apart teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın  makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda VILLABOOKS veya VILLADVISER     bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir. Bu Acentamızın Ev sahibine karşı taahhütüdür.

Villada/Apartta oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler VILLABOOKS veya VILLADVISER    ’ı haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villa ve apart’ lara verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında VILLABOOKS veya VILLADVISER     ‘a bir şikayet ulaşması durumunda VILLABOOKS veya VILLADVISER   müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı veya apartı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini VILLABOOKS veya VILLADVISER   ca verilemez. Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, VILLABOOKS veya VILLADVISER     , sorumluluk kabul etmez.

Madde 17.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda VILLABOOKS veya VILLADVISER     hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, VILLABOOKS veya VILLADVISER     ‘ın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

 

 

 

Madde 18.

ŞİKAYETLER

Müşteriler villada/apartta/dairelerde kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen VILLABOOKS veya VILLADVISER    ’a bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, VILLABOOKS görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden VILLABOOKS veya VILLADVISER     kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

Madde 19.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

VILLABOOKS veya VILLADVISER    , işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi’nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. VILLABOOKS veya VILLADVISER     hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. VILLABOOKS veya VILLADVISER    , kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. VILLABOOKS veya VILLADVISER ,kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     ‘nın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “ https//:www.villabooks.com   veya “ https//:www.villadviser.com ” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, VILLABOOKS veya VILLADVISER’ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Web sayfalarımız dahilinde başka sitelere link verebilir. Web sayfalarımıza link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.web sayfalarımız gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Madde 20.

BÖLGESEL ve GENEL UYARILAR

a. Villa ve apart’ lara giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     ‘nın önüne geçemediği durumlarda VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     kesinlikle sorumlu tutulamaz.

b. Villa ve apart’ lara ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     kesinlikle sorumlu tutulamaz.

c. Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     kesinlikle sorumlu tutulamaz.
d. Tüm Villalarımızda/Apartlarımız/Dairelerimizde konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villa ve apart’ lara ulaşımı kendi sorumluluğundadır. VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     kesinlikle sorumlu tutulamaz.

e. Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    , üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.

f. Villa veya apart veya daireyi kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın veya dairenin coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     sorumlu tutulamaz. VILLABOOKS VEYA VILLADVISER    , villanın/apartın  konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

g. Villa ve apart’ lara ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     sorumlu tutulamaz.

h. Villayı veya apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     kesinlikle sorumlu tutulamaz.

k. Villa / Apart için hakkındaki “www.VILLABOOKS veya VILLADVISER    .com” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı veya apartı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

l. Villa / Apart için hakkındaki “www.VILLABOOKS veya VILLADVISER    .com” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” nda belirtilen “havalimanı” villa ve apart’ lara en yakın olan havalimanıdır. Bu; Dalaman, Bodrum veya Antalya vs. Havalimanı olabilir. VILLABOOKS veya VILLADVISER     yetkilisine hangi havalimanı daha yakın, sormanız gerekmektedir. Aksi taktirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     sorumlu tutulamaz.

m. Villa / Apart için hakkındaki “www.VILLABOOKS veya VILLADVISER    .com” detay sayfasında “uzaklık tablosu”nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın plaj, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmış ise VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     sorumluluk kabul etmez.

n. Villada/Apartta/dairede bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     sorumlu tutulamaz.

o Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur, VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

u. Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir villada/apartta/dairede, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. VILLABOOKS veya VILLADVISER     bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

v. Villalarda/Apartlarda/Dairelerde veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

y. Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini VILLABOOKS veya VILLADVISER    ’ya yapsanız bile size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmediği taktirde villayı veya apartı kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     kesinlikle sorumlu tutulamaz.

z. Villada/Apartta/Dairede oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     sorumlu tutulamaz.

Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villa/Apart/dairelerimiz birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     sorumlu tutulamaz.

Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     sorumlu tutulamaz.

Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     sorumlu tutulamaz.

Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya geldiği zaman “bu villa muhafazakar bir villa değil” deyip VILLABOOKS veya VILLADVISER    ’yı suçlamasından, VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.

Villanın/apartın  içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     sorumlu tutulamaz.

Villanın/apartın  yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücud hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.

Kiralanan Villa / Apart için çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan villanın/apartın  bahçesinde veya komşu evlerin/villa ve apartların  bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir.
Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde VILLABOOKS VEYA VILLADVISER     sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

 

Madde 21.

İHTİLAFLAR

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda İzmir İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

 

İş bu yazılı taslak sözleşme Müşteri  ve Acenta  Arasında tam bağlayıcı metin olup, rezervasyon başlangıcından  konaklama bitişine kadar ve sonrasındaki olası tüm ilişkilerde ana referans olacağı taraflarca kabul ve beyan edilmiştir.

21 .maddeden oluşan bu sözleşme tarafları arasındaki  tüm işlem ve hukuki alanlarda esas olacaktır. Rezervasyon onayı ve Ön ödeme işleminin tamamlanması ile yürürlüğe girdiği kabul edilmiştir.

 

Myarge Mühendislik ve Turizm Bilgi Teknolojileri A.Ş.                                       Müşteri

 

Okuduk ve anladık.

İlgili Sayfalar
Villa Kiralama Yetkilendirme Belgesi

Tatil Villa Kiralama dolandırıcılığına karşı alınmış bir önlem olarak VillaBooks yayınladığı tüm villalarda Ev Sahibi onayı aldığını beyan ve taahhüt etmektedir

Devamı
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
  • KARŞILAŞTIR 0
  • GÖSTER