facebooktwitter-bird-logo-shape-in-a-squaregoogleinstagram

VillaBooks Rezervasyon ve Ödeme Politikaları

Sayın Misafirimlerimiz,

Myarge Mühendislik ve Turizm Bilgi Teknolojileri San. ve Tic.  A.Şnin  VillaBooks Platformu misafir odaklı çalışmaktadır. Villa Sahipleri ve Misafirler arasında adil ve güvenli bir iletişim sağlamak amacı ile oluşturulmuş sözleşmelerimmizin Ziyaretçi (hizmet alan  veya misafir) tarafı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Rezervasyon talebiniz ile aşağıdaki tüm hususlar işleme girecek ve konaklama sonuna kadar geçerli olacaktır.

TARAFLAR 

İş bu sözleşmede taraflar ; VillaBooks.com “Acenta”olarak tanımlanmıştır. Müşteri ve /veya Ziyaretçi ise Acenta’ya ait  elektronik platformlardan “Hizmet Alan “kişi veya kuruluşlar olarak tanımlanmıştır .

Acenta (VillaBooks , Myarge A.Ş. veya Şirket)

Acenta ,Merkezi AOSB 10040 Sk. No:21 Çiğli , İzmir Türkiye  adresinde bulunan Myarge Mühendislik ve Turizm Bilgi Teknolojileri San. ve Tic.  A.Ş 'yi  (Çiğli V.D. 627 108 5977  -  Tic Sic. No: 214577  - Mersis No: 0627 1085 9770 0001 ) ve villabooks.com web sayfasında ilan ettiği yerel şubelerini ifade eder.

 VillaBooks  gerçek veya tüzel kişilere web sitesi (villabooks.com) üzerinden ve/veya merkez veya şube fiziki ofislerinden Kısa Süreli Tatil Konutu kiralama hizmetlerine  aracılık eden tüzel bir kuruluştur. 

ZİYARETÇi (Müşteri)

Terimi, aşağıdaki tanımlarla sınırlı olmamakla beraber;  sitemizde yayınlanan hizmetleri inceleyen, satın alma veya kiralama talebinde bulunan ya da satın alan veya kiralayan gerçek ve/veya tüzel kişileri ifade eder. 

REZERVASYON ÖDEMESİ 

Rezervasyon yaptığınız tesis ile ilgili toplam rezervasyon bedelinin ön ödemesinin %35 -%50 sii rezervasyon ile birlikte kredi kartı veya banka havalesi ile yapılması gerekmektedir. Bu oran villadan villaya değişmektedir. ve ilgili rezertvasyon sayfasında  belirtilmiştir.

Kalan ödeme tutarı tesise en geç giriş gününde ödenir. (full ödeme yapılmadan ,giriş prosedürü tamamlanamaz)

Kiralama bedeli yabancı para birimi ise ve ziyaretçi ödemeyi TL bazında yapmak isterse, merkez bankası günlük satış fiyatı baz alınacaktır. 

Bakiye ödemeleri kredi kartı ile  yapılmak istenir ise kredi kartı komisyonu nakden tahsil edilir.

Ancak rezervasyon ön ödemesi  olarak  full ödeme tercih edilmiş ise Kredi kartı komisyonu tahsil edilmez.

HASAR DEPOZİTOSU 

Gerçekleşen tüm Rezervasyonlar için ek hasar depozitosu ödemesi yapılacaktır. Bu bedel ev sahibi talebine yada villanın niteliğine bağlı olarak göre değişkenlik göstersede  villa çeşitlerine göre 500TL ile 2500TL arasında değişmektedir.

 Misafir hasar depozitosunu  tesise girişte NAKİT olarak öder .Misafirin tesisten ayrılacağı gün firmadan bir yetkili ve/veya evsahibi  villayı kontrol eder,

 hasar depozitosu geri ödemesi (hasar yoksa) çıkışta veya çıkışı takip eden 24 saat içinde havale yolu ile ödenir. ( erken ayrılmak zorundakalan misafirlerimiz bu opsiyonu tercih edebilmektedir)

Hasar nedir ?  Villanın misafire teslim edildiği  şekilde  geri teslim edilmesi esastır. Otel ve benzer konaklama işletmelerindeki kriterler baz alınabilir.Otellerden farklı olarak Villa Kiralama  modelinde  yemek hizmeti  sunulmadığı için Müşteri nin bırakacağı bulaşıkların temizliği Ev Sahipleri için ek maliyet olup Hasar Depozitosundan bazı Ev Sahipleri kesinti yapabilir.  Yapılacak kesinti miktarı 200 TL ile 400 TL arasında olabilir.

REZERVASYONUN İPTALİ

Sözleşme konusu ürün ve/veya hizmetleri Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/g hükmü gereğince;

 "Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken konaklama, eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler"

niteliğinde olduğundan Cayma (iptal)Hakkı bulunmamaktadır. ZİYARETÇİ, bu hususu en başından bildiğini ve Cayma (iptal)  talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder. 

İptal durumlarında  Acenta (VillaBooks), seyahatle ilgili olarak gerçekleştirdiği hizmet ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin 

toplam bedelleri üzerinden  müşterilerden belirli kesintiler yapacaktır.

Bu miktarlar aşağıda belirtilmiştir.

Rezervasyon iptalinin mail ya da fax yolu ile Yazılı olarak bildirilmesi zorunludur. Sözlü iptaller geçersizdir. 

Rezervasyon ilk aşamasında gönderilen ön ödeme tutarının hiçbir şekilde iadesi YAPILAMAZ.

Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 30-60 gün kadar önce gerçekleşirse, ziyaretçi,toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır. 

Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 0-29 gün kadar önce gerçekleşirse, ziyaretçi,toplam seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.

ZİYARETÇİ'nin tazminat ödemesini red ettiği durumlarda, bu ücretler Acenta tarafından Önce yazılı İhtarname ile talep edilir , tahsilat gerçekleşmez ise İcra takibi işlemleri başlatılır.İş bu belge ile  Misafir adayının hukuki takip ve platformlarda tahsile  aykırı beyanlarının  geçersiz olacağı kabul ve teyidi ile bu rezervasyon tamamlanmıştır. Hukuki takip ve işlemlere ait  tüm masraflar (Avukat, noter, icra ve dosya masrafları vs…) ödenecek ücrete ilaveten ZİYARETÇİ (Misafir Adayı) dan tahsil edilecektir.

CHECK-IN VE CHECK- OUT 

Villa ve Apartlarımıza 

 giriş (Check-in) en erken  saat 15:00’dan sonra,

 çıkış (Check-out) ise en geç saat 10:00’da olmalıdır. 

Bu arada kalan zaman dilimi taşınmazların temizliği ve bir sonraki Misafirin girişi için ayrılmıştır. 

Sadece uygun durumlarda geç çıkış veya erken girişe izin verilir. Bunun haricinde ziyaretçi belirtilen saatte çıkış yapmak zorundadır. Geç çıkış yapıldığı takdirde ziyaretçi bu durumdan kaynaklanabilecek olan kayıpları ödemeyi kabul ve taahhüt eder. 

Mesai saati bitimi olan saat 19:00’dan sonraki (Saat 23:59'a kadar) karşılamalarda, eğer ev sahibinin onayı alınmamış ise beklenebilir.Bu durumda karşılama doğrudan konutta  yapılacaktır. 

Genel olarak Ev Sahipleri Saat 23:59'dan sonraki girişleri kabul edilmemektedir. Özel durumlar için nihai karar ev sahibi  tarafından verilir.Geç giriş kaynaklı Kayıp Gece için geri bedel talep edilemez.(Giriş Belgesindeki tutar eksiksiz ödenmek zorundadır)

TEMİZLİK 

Tüm villalar girişte temiz olarak teslim edilir. Yedek Temiz havlu ve çarşaf villalarda  mevcuttur. Ziyaretçi çıkışta bulaşık bırakamaz. (bazı villalarda bulaşık bırakmak ek kesintiye konudur. Bknz. Hasar Depozitosu kısmına)

ÖZEL TALEPLER 

Özel istek ve taleplerinizin rezervasyon esnasında bildirilmesi gereklidir. 

Ek temizlik , Hoş Geldin Sepeti , Balayı Karşılama ve benzeri  talepleriniz girişten önce  belirtilmiş olmalıdır. Tüm Özel talepler  ek bedel ödemesine tabidir.

SÖZLEŞMENİN AKTEDİLMESİ 

Ziyaretçi sözleşme’yi okuduğunu, anladığını, haklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olduğunu kabul eder. 

Ziyaretçi, sözleşme ile kararlaştırılan edimler arasında hiçbir oransızlık bulunmadığını ve karşılıklı edimlerin işin niteligine uygun olduğunu, sözleşme konusuna giren işlemler kapsamında herhangi bir tecrübesizliklerinin bulunmadığını kabul ederler. 

Ziyaretçi, sözleşme kapsamında yer alan işlemlerin kendi menfaatine uygun olduğu konusunda tam bir kanaate vardığını ve tüm şartlara kendi özgür iradesi ile, hiçbir güçlük veya sıkıntı içinde olmadan, düşünerek, isteyerek ve bilerek uyacağını kabul eder. 

Acenta Kiralama ve ziyaretçi, sözleşmenin hükümlerinin haksız şart sayılabilecek bir özellik taşımadığını, menfaatler dengesi bakımından bir haksızlık olmadığını kabul eder. 

İşbu sözleşme hükümleri tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar hakkında yönetmelik hükümleri uyarınca herhangi bir haksız şart içermemektedir.Hükümler dürüstlük ve iyi niyet kuralına aykırılık teşkil etmemekte olup tüketicinin korunması mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır. 

İşbu sözleşme hükümleri 6098 sayılı borçlar kanunu hükümleri de dikkate alınarak hazırlanmıştır. borçlar kanunu’nun 21. maddesinde öngörülen bağlayıcılık ve içerik denetimi ziyaretçi tarafından yapılmıştır. işbu sözleşme hükümlerinden hiçbiri işbu sözleşme’nin niteliğine ve işin özelliğine

yabancı(şaşırtıcı şartlar) nitelik taşımaz. işbu sözleşme hükümleri açık ve anlaşılır bir şekilde yazılmış olup birden çok anlamı ifade etmemektedir. 

ACENTANIN SORUMLULUKLARI

Web sitemizden rezervasyon yaptığı tarihten itibaren villaya girişe kadar bu rezervasyon ile ilgili işlemler firmamızın sorumluluğundadır. 

Villa Girişinden sonra; konutta olabilecek aksaklıklar(elektrik arızası, su arızası vs.) en kısa zamanda onarımını veya bakımını Ev Sahibi aracılığyla  yaptırır, takip eder.Geçikmelerden veya 3. Taraf faliyetlerinden sorumlu tutulamaz. (Belediye kapsamı işler , elektrik idaresi , PTT , TV servis sağlayıcıları vs.). 

Ziyaretçilerin özel eşyalarından firmamız hiç bir şekilde sorumlu değildir. Tatil beldelerinde hırsızlık olaylarının olabileceğini dikkate alarak ziyaretçi gerekli tebdirleri , evinde  aldığı şekilde almalı ve dikkatli olmalıdır.

Seyahat sigortası yaptırmanız tavsiye edilebilir.Eve ait eşyaların çalınması, zarar görmesi veya benzer koşullarda, olay yerinde inceleme yapan polis veya jandarmanın raporuna göre hareket edilecektir. 

Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen savaş, savas tehdidi, toplumsal kargaşa, terör eylemleri, doğal afetler, sağlık riskleri ve şiddetli hava koşulları gibi durumlardan kaynaklanan değişikliklerden sorumluluk kabul etmeyeceğimiz gibi para iadesi de yapmayacağımızı belirtmek isteriz. 

Konutun bulunduğu bölgeyi kapsayan Mücbir sebepler  bu hallerin dışında ele alınacaktır.

Evden kaynaklanacak ve tamiri mümkün olmayan büyük teknik arızalarda, kiralanan evin muadili başka bir konut firmamız tarafından tahsis edilecektir. 

Doğa içerisinde konuma sahip olan tüm villalarımızda düzenli olarak ilaçlama yapılmaktadır. Ancak mevsimsel ve konumları itibari ile çevrede; kelebek,böcek, sinek,arı,akrep,karınca vs. bulunma ihtimali göz önüne alınmalıdır. Bu durumdan dolayı firmamız sorumlu tutulmayacaktır.

VillaBooks kısa süreli tatil konutu kiralama hizmetlerine aracılık yapmakta olup, yayınlanan ilanlara ait konutlar farklı tüzel veya gerçek kişilere aittir. Misafir ile yapılan iş bu sözleşmenin dengi ev sahibi ile yapılmıştır.

Acenta “Aracılık Hizmet bedeli “ kadar fatura kesecek olup , kalan bakiye için ev sahibi fatura ayrıca kesecektir. Acentanın Aracılık hizmet bedel oranı ev sahipleri ile yaptığı kontratında belirtilmiştir.

Acenta; villanın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından Acentaya derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep etmelidir. Acenta bu talebi villa sahibine ya da ilgili temsilcisine bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Acenta aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir.Ev sahibi veya temsilcisine en hızlı şekilde iletmekten sorumludur.

Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık, düşme vb. ve villada olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Acenta sorumlu değildir.Bunun dışında, müşterinin villaya ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan VillaBooks kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan ayrıldıktan sonra, villada kaldığı süre içerisinde VillaBooks a bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

ZİYARETÇİNİN SORUMLULUKLARI 

Villaların içerisinde sigara içilmesi genel bir emniyet  ve Takip eden ziyaretçinin durumu bilinmediği için  Ev Sahipleri tarafından genellikle istenmemektedir. 

İlanda Aksi belirtilmediği sürece evcil hayvan kabul edilmez. 

Her ev için maksimum kişi sayısı ilgili ilanda belirtilmiştir. 

Sözleşmede belirtilen kişiler haricinde villada başka kimse kalmamalı, ziyaretçi kiraladığı villa için rezervasyon formunda ve/veya web sitemizde belirtilen kişi sayısını aşmamalıdır.  

Ziyaretçiler kiraladıkları tatil konutunun tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir. Fakat tüm ekipmanları temiz ve hasar vermeden kullanmaya özen göstermelidir. Herhangi bir hasar ziyanda firmamızı haberdar etmelidir. 

Oluşan herhangi bir hasarın bedeli neyse depozitodan düşülecektir. Hasar bedeli depozito bedelinden yüksek ise ziyaretçi fazlasını ödemeyi kabul eder.  

Ziyaretciler 678 sayılı kanun hükmünde kararnam ve Kimlik Bildirme Kanununa göre; 

Villaya girişlerden önce villada konaklayacak tüm kişilerin kimliklerini (Nüfus Cüzdanı,Ehliyet,Pasaport) firma yetkilisine veya firmanın belirlediği kişi veya kişilere bildirmek ile yükümlüdür.      

Ziyaretciler, bu Sözleşme’den kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini Acenta onayı olmadan devredemezler.

Acenta sözleşme’den kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini 3. kişilere devredebilir. 

Kullanan, taşınmazı hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi koumalı ve gelebilecek tüm tehlikelerden uzak tutmalıdır. 

Taşınmazın kullanımı için ziyaretçinin kontrolüne bırakıldığı sırada hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi kullanılmaması ve/veya gelebilecek tehlikelerden uzak tutulmaması halinde ziyaretci, Taşınmaz Sahibi’ne karşı kusuru oranında sorumlu olacak, Acenta kesinlikle sorumlu olmayacaktır. 

Taşınmaz esas olarak sadece ziyaretçi ve sözleşme belirtilen kişiler tarafından kullanılacaktır.Sözleşme belirtilen kişiler dışında, kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunmadığı takdirde Taşınmaz başkasına kullandırılamaz. İzin verilen kişilerin bulunması halinde dahi bu kullandırmalar ziyaretçi tarafından  bedel karşılığında üçüncü kişilere tahsis edilemez. 

Kullanan taşınmazı başkalarına kullandırarak ticari veya benzeri kazanç sağlayamaz. 

Ziyaretçiler kullanılan evin çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olmalı ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınmalıdır.

Ayrıca kanunen yasak olan herhangi bir yasadışı (silah, uyuşturucu, her türlü kaçakçılık vs..) faaliyet içinde bulunmamalıdır. Böyle bir durum karşısında Acenta derhal ve ihtara gerek kalmadan evi tahliye ettirme hakkı saklıdır. Anılan sebeplerle yapılacak tahliye esnasında oluşabilecek zarar ve kayıplardan yine acenta sorumlu tutulamaz. 

Bu anlaşma ile evin söz konusu tarihlerde başkasına kiralanmayacağı teminat altına alınmaktadır. Afet ve mücbir sebepler durumunda bu sözleşme geçersiz olacaktır. 

Villaya giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, durumlar için Ev sahibi veya  Acenta Sorumlu tutulmayacaktır.

Villaya ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan Acenta sorumlu tutulmayacaktır. 

Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazıplastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan Acenta kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

Tüm Villalarda konaklayacak olan misafirler ulaşımını kendi sağlayacaktır. Acenta  ziyaretçiye taşıma hizmeti vermeyecektir.  Villaya ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden acenta sorumlu tutulamaz. 

Villalarınaksi belirtilmediği taktirde yüzme havuzları ısıtmalı değildir. Mevsim şartlarına göre sıcaklıkları değişiklik gösterir, havuz suyu sıcaklığı veya soğukluğu sebebi ile müşterinin havuzu kullanamaması durumunda, Acenta hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

HUKUKİ ŞARTLAR 

İşbu Sözleşme Türkçe olarak hazırlanmış ve elektronik ortamda imzalanmıştır. 

Sözleşme ve Eklerinin Bütünlüğü ve Tadiller: Sözleşmenin ekleri bu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçasını teşkil edecek olup birbirlerinden ayrı olarak yorumlanamaz. 

Uygulanacak Hukuk: Taraflar, işbu Sözleşme’nin uygulanması ve yorumlanması ile ilgili ihtilaflarınTürkiye Cumhuriyeti yasalarına göre çözümleneceğini kabul etmektedirler. 

Yetkili Mahkeme: İşbu Sözleşme’den doğan ihtilafların hallinde münhasıran Çiğli Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. İşbu Sözleşme’den dolayı her türlü şikayet ve itirazlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre Acentanın merkezinin bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılabilecektir. 

 Ayrılabilirlik: Sözleşme’nin esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlülüğünü etkilemeyecektir. 

Tüketici İlişkileri: Ziyaretci ile Acenta arasında olası sorunlar  Acentanın  iyi niyetli ve dürüstlük ilkeleri kapsamında çözmek için her türlü gayret sarf edilecektir. Misafir  şikayet ve itirazlar için Acenta Merkezinin yer aldığı yer olan Çiğli , İzmir tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine başvurulabilir.

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca cayma hakkının kullanılamayacağı istisnai durumlara girmesi sebebiyle işbu Sözleşme kapsamında ziyaretçinin cayma hakkı bulunmaz. 

Villabooks.com üzerinden Yapılan İşlemler ve irade açıklaması niteliğindeki işlemler 6098 sayılı Borçlar Kanunu, Tüketici Mevzuatı ve yürürlükte bulunan sair mevzuat uyarınca Tarafları bağlayıcı irade açıklamaları olarak telakki edilirler. 

İş bu sözleşme toplam 7 sayfadan oluşmaktadır. Taraflar sözleşmenin tüm hükümlerini bu sözleşmeye esas konaklama talebinin işleme alınması ile yürürlüğe girdiğini elektronik ortamda kabul ve beyan ederler. 

Merkez Ofis  İletişim Bilgileri :Myarge Mühendislik ve Turizm Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş. / AOSB 10040 Sk. No:21 Çiğli , İzmir / Telefon:0  232 328 21 00 / Eposta:  info@villabooks.com.tr 

Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
  • KARŞILAŞTIR 0
  • GÖSTER