facebooktwitter-bird-logo-shape-in-a-squaregoogleinstagram

EV SAHİBİ SÖZLEŞMESİ

 

 1. TARAFLAR
  1. İşbu Villabooks Ev Sahibi  Sözleşmesi (“Sözleşme”) aşağıdaki taraflar arasında akdedilmektedir.
  2. Villabooks.com adına  : Myarge Mühendislik Turizm Bilgi Teknolojileri A.Ş.

Adresi     : AOSB Mah. 10040 Sokak, No:21 , Çiğli , İzmir

Telefon    : 0232 328027048          E-posta  : info@@villabooks.com

 

 1. Villa Sahibi  Ad ve Soyadı :  


Kontrata Konu Villa Unvanları:

Villabooks ve Villadviser sayfalarında  bana ait yayınlanmış tüm villa ve apartlar


Adres:   Villa Adresleri  buraya  yazılacak

 

Telefon:

 

E-posta:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İşbu Sözleşme’de Myarge A.Ş.  ve Villa Sahibi  ayrı ayrı “Taraf” ve birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır.

 1. SÖZLEŞME’NİN KONUSU

İşbu Sözleşme’nin konusu, Villa Sahibi tarafından sunulacak konaklama hizmetlerinin (“Ürün”), Villabooks.com Satış Platformu’nda (“Platform”), işbu Sözleşme hükümlerine uygun olarak, müşterilere sunulmasıdır.

 1. SÖZLEŞME’NİN SÜRESİ
  1.        İşbu Sözleşme akdedildiği tarihte yürürlüğe girecek ve süresiz olarak yürürlükte kalacaktır. Akdedilen tarih  özel olarak bildirilmedikçe Villaların villabooksplatformuna kayıt tarihi esas alınacaktır.
  2. İşbu Sözleşme  23 /11 /2020  tarihinde villabooks ve villadviser web platformları üzerinde okunarak onaylanmıştır . Villa/ Apart sahibi olarak  varsa aksi görüşlerimi yazılı olarak bildireceğimi ve villadviser/villabooks sitelerinden şahsıma ait villaları kaldırma yazılı talebi ileteceğimi kabul ve beyan ederim.
 2. ÖDEME
  1. İşbu Sözleşme tahtında Villa Sahibi tarafından Myarge A.Ş. ‘ye, her bir Ürün’ün satışından % 20 veya yazılı anlaşmaya varılan farklı oranda komisyon (“Komisyon”) ödenecektir. Myarge bu komisyon bedelini satışın gerçekleştiği ilk avans tan eksiksiz olarak tahsil eder.
  2. Aksi bir  anlaşma gerçekleşmedikçe Misafir tesisten çıkış yaptıktan sonra fatura kesimine müteakip Myarge A.Ş. tarafından 15 gün içinde Myarge A.Ş. tarafından tahsil edilmiş varsa Villa Sahibi bakiyesi  ödenecektir.
  3. Faturalar Villa Sahibi  tarafından misafir tesisten çıkış yaptıktan sonra standart olarak kesilecek olup ,tüm bakiyenin Myarge A.Ş. tarafından tahsil edilmesi durumunda Fatura Myarge tarafından doğrudan Misafire ( Konaklayan kişi ve/veya ödemeyi  yapan kişi ye) kesilir. Özetle para tahsilatı yapılan tarafa tahsilatımızın tutarı kadar fatura  kesilecektir. Kalan Bakiyenin Villa Sahibi  tarafından tahsil edilmesi durumunda Villa Sahibide  tahsil ettiği bakiye kadar faturayı Misafir adına  keser. Bu tutara zarar depozitosu gibi iade edilecek tutarlar eklenmez. İptal , öteleme kondisyonlarının varlığı sebebiyle faturalar misafir çıkış tarihinden sonra kesilmesi yasal bir engel yok ise ön görülmektedir.
  4. Ödeme araçlarında meydana gelebilecek teknolojik gelişmeler, güvenlik tedbirleri ve şirket anlaşmaları doğrultusunda, ödeme koşullarının değişmesi ve/veya güncellenmesi durumunda Myarge A.Ş.  bu durumu Villa Sahibine  bildirmekle yükümlüdür.
  5. Temel Muhasebe  kuralı olarak MYARGE A.Ş ve  bağıl kuruluşu Villabooks Acentası Tahsilat veya  Ödeme yaptığı kişi veya  kurumlara Tahsil ve  ödeme tutarı kadar Fatura düzenlenmesi ile işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ev Sahipleri adına tahsil edilecek ön ödeme tutarı mümkün ise tahsilatın yapıldığı  gün içinde ev sahibi hesabına  gönderilir. Gönderilen Tutar  kadar  Ev sahibinin Acentaya  fatura  kesmesi en genel işlem pratiğimizdir.  Ancak Villabooks talebe  bağlı olarak ; Ev sahibi  ön ödemesini  Misafirden doğrudan Ev Sahibine iletmesini de isteyebilir.  Bu opsiyon Misafirin Ön Ödemeyi  2 parça halinde  farklı hesaplara  (Ev Sahibi ve Acenta ya) iletmesi  pratikte  her zaman mümkün olmadığından bu yöntem çok tercih edilmemektedir. 
 3. SÖZLEŞME’NİN FESHİ
  1. Taraflar’dan her biri, 30 gün önceden bildirimde bulunarak, Sözleşme’yi her zaman tek taraflı olarak feshedebilecektir. Ancak bu fesih Aktif ve işlemdeki  rezervasyonları kapsamaz. Satışı gerçekleşmiş rezervasyonun şartlarını iş bu sözleşme iptal edilse dahi villa sahibi fesih öncesindeki onaylı rezervasyonun gereklerini sağlamayı kabul eder. Ev sahibi sorumluluğunun yerine getirilmemesi kaynaklı ,misafirin mağduriyetini karşılamak için oluşacak MYARGE A.Ş. giderlerini Villa Sahibi karşılayacaktır.
  2. Bir Taraf’ın Sözleşme altındaki yükümlülüklerini yerine getirmemesi, yerine getirmekte gecikmesi veya Sözleşme’deki herhangi bir hükmü ihlal etmesi durumunda, diğer Taraf bu durumun giderilmesi için yazılı bir bildirim göndererek 1 gün süre verecektir. Şayet bu süre sonunda bu durumun devam etmesi halinde diğer Taraf Sözleşme’yi tek taraflı olarak feshedebilecektir.
 4. DİĞER HÜKÜMLER
  1. Taraflar, https://www.villabooks.com ve  https://www.villadvisers.com linki üzerinden ilana ulaşabilecek olup Myarge A.Ş. Hüküm ve Koşulları’nın işbu Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçası olduğu ve işbu Sözleşme’de hüküm bulunmayan hallerde, piyasada  aktif olarak kullanılan yönteme ait  Hüküm ve Koşullarn  uygulanacağı konusunda anlaşmışlardır.  
  2. Bu sözleşmenin ekleri info@villabooks.com adresinden gönderilecek teyit ve  dokumanları kapsayan maildir.

 

Villabooks Turizm Seyahat Acentası

Villa Sahibi

Myarge Mühendislik Turizm Bilgi Teknolojileri San. ve Tic.  A.Ş.

 

Adına

 

İsim         : Mehmet YEŞİLBAŞ

İsim         :

Unvan     : Yönetim Kurulu Üyesi

Kaşe / İmza        :

Villa Sahibi İmza :

 

Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
 • KARŞILAŞTIR 0
 • GÖSTER